Opinus

Integracje z systemami sklepowymiPrestaShop

Prestashop
To jeden z najpopularniejszych systemów sklepowych w Polsce i na świecie. Dla niego jako pierwszego udostępniony został moduł opinii Opinus. Jak to działa? Klient składa zamówienie w Twoim sklepie. Gdy status zamówienia zmieni się na "dostarczono" (lub inny przez Ciebie zdefiniowany) system przekazuju automatycznie do serwisu Opinus informację o takim stanie rzeczy. Po zdefiniowanym czasie, np. 2 dni (też możliwe dostosowanie), wysyłana jest już z Opinus prośba o wystawienie recenzji. Wszystkim dalej zajmuje się już portal Opinus. Już nasza w tym głowa aby zebrać opinie i nimi zarządzić :)

pobierz pobierz moduł do Prestashop w wersji 1.6
wersja modułu 1.2.0, aktualizacja 2019.07.06

pobierz pobierz moduł do Prestashop w wersji 1.7
wersja modułu 1.0.1, aktualizacja 2019.05.31
IdoSell Shop

IdoSell Shop
To wiodąca platforma sklepu internetowego w Polsce.

Integracja sklepu na systemie IdoSell Shop z portalem Opinus możliwa jest za pomocą wykorzystywanych w IdoSell Shop tzw. web-hook'ów. W panelu administracyjnym sklepu wystarczy zaimportować gotową konfigurację. Jedyne co trzeba zrobić to po imporcie webhook'a przejść do jego edycji i zmienić klucz autoryzacyjny na własny (klucz do pobrania z panelu Opinus). Gdyby był z tym problem - zgłoś się aby otrzymać plik konfiguracyjny z właściwym kluczem.

pobierz webhook
gotowa konfiguracja do wgrania w panelu sklepu, aktualizacja 2019.09.08

pobierz instrukcja wgrania konfiguracji
dokument pdf, aktualizacja 2019.09.08
Shoper

Shoper
Jeden z 3 najpopularniejszych systemów sklepu internetowego w Polsce.

Integracja sklepu działającego na systemie Shoper z portalem Opinus możliwa jest za pomocą wykorzystywanych w Shoperze tzw. webhook'ów. W panelu administracyjnym sklepu wystarczy jednorazowo stworzyć webhook. Sprowadza się to do uzupełnienia zaledwie trzech pól. Będzie potrzebny klucz autoryzacyjny - do pobrania z panelu Opinus. Jeśli potrzebujesz wsparcia - daj tylko znać.

pobierz instrukcja jednorazowej konfiguracji w panelu sklepu
dokument pdf, aktualizacja 2019.10.31


Dokumentacja APIPDF Dokumentacja API OpinusPHP Przykładowy kod w języku PHP do komunikacji z API Opinus